Toyota Corolla 2026: de 'slimme en brandstof-efficiënte' dubbele evolutie van de mondiale sedankoning
Als 's werelds best-verkopende "nationale sedan" met meer dan 50 miljoen verkochte exemplaren, is deToyota Corolla uit 2026is diepgaand geoptimaliseerd op basis van het TNGA-C-platform, waarbij de nadruk ligt op de kernvoordelen van "sportief ontwerp + all-scenario-intelligentie + superieure brandstofefficiëntie." Hij zet de klassieke genen van ‘betrouwbaarheid en brandstofefficiëntie’ voort en verbetert tegelijkertijd de ruimte en de technologie om aan de behoeften van alle gezinsgebruikers te voldoen, waardoor de maatstaf voor compacte sedans opnieuw wordt gedefinieerd.
Exterieur: vooruitstrevende gezinssedan met een sportief tintje, voor een maximale jeugdige uitstraling
De Corolla 2026 neemt de nieuwe designtaal van Toyota over en biedt twee exterieurstijlen: ‘Sport’ en ‘Luxury’ om tegemoet te komen aan verschillende esthetische voorkeuren.

Frontface-innovatie:
Het nieuwe model vervangt het oude, saaie ontwerp en is in alle varianten voorzien van de voorkant van de "hamerkop". De Sport-versie heeft een gerookte honingraatgrille en een door--LED-dagrijlicht, met aerodynamische kenmerken in het mistlichtgedeelte. De Luxury-versie wordt geaccentueerd met een chromen rand op de grille en kristallen LED-koplampen, wat de verfijning nog verder versterkt. De grille verbergt ook een LiDAR-sensor (op de hogere uitvoeringen van het hybridemodel), waardoor luxe en intelligente hardwarebehoeften voor het rijden in evenwicht worden gebracht.

Zijdetails:
De sedan heeft een 'fastback'-daklijn, die soepel overgaat van de B-stijl naar de achterkant. Hij wordt geleverd met tweekleurige 16--velgen (17 inch exclusief voor de Luxury-versie). Alle varianten zijn uitgerust met "verborgen raambekleding" en "elektrisch inklapbare spiegels" om de luchtweerstand te verminderen en het brandstofverbruik te verbeteren.

Achterontwerp:
De Sport-versie wordt geleverd met een verhoogde "ducktail" en dubbele uitlaatversieringen (echte enkel-zijdige uitlaat). De Luxury-versie is voorzien van een doorlopend LED-achterlicht en een chromen rand om de achterkant visueel breder te maken, met "vloeiende richtingaanwijzers" en "welkomstanimatie" om de nachtelijke herkenning te verbeteren.
Exclusieve kleuren:
Er worden nieuwe metallic lakken "Star Silver" en "Aurora Blue" geïntroduceerd. De Aurora Blue is voorzien van een dubbel-metaalproces, dat een verloopeffect laat zien onder verschillende lichtomstandigheden, waardoor het stereotype van 'saaie' kleuren voor gezinsauto's wordt doorbroken.
Interieur en ruimte: verlengde wielbasis + intelligente cabine voor meer comfort
Dankzij de ‘langere wielbasis op zowel de benzine- alshybride versies', biedt de Corolla uit 2026 'compacte sedanafmetingen met ruimte voor een middelgrote sedan', terwijl de kwaliteit en intelligentie van het interieur volledig zijn verbeterd:
Hoogtepunten van de ruimte:De beenruimte achterin van de hybrideversie is met 60 mm vergroot ten opzichte van het vorige model, waardoor zelfs passagiers van rond de 180 cm nog steeds voldoende ruimte hebben. De verhoogde middentunnel achterin is minimaal, zodat drie volwassenen comfortabel kunnen zitten. De kofferbak is ruim en de achterbank kan worden neergeklapt om de capaciteit uit te breiden, zodat er gemakkelijk twee koffers en kampeerspullen in passen.
Interieurkwaliteit:Het hele assortiment is voorzien van 'zacht-aangegoten dashboards met stiksels', terwijl de Luxury-versie 'suède-achtige stoelen' en 'houtnerfbekleding' toevoegt. De Sport-versie is voorzien van een 'met Alcantara-bekleed stuurwiel' en 'rood-gestikte stoelen' om de sportieve sfeer te versterken. Automatische airconditioning met twee-zones is standaard, met functies als 'PM2.5-filtratie' en 'onafhankelijke ventilatieopeningen aan de achterkant', waardoor de koelefficiëntie met bijna een-derde wordt verbeterd in vergelijking met het vorige model.
Intelligente cabine:De auto is uitgerust met een 'zwevend centraal bedieningsscherm' op de instap- of midden- tot- hoge trims, samen met een "volledig LCD-instrumentenpaneel" (op de hogere trims van de hybride), aangedreven door een Qualcomm 8155-chip die meerdere keren zoveel verwerkingskracht levert, waardoor een soepele en vertragingsvrije werking wordt verzekerd. Het ondersteunt "draadloos Apple CarPlay, Huawei HiCar 5.0 en CarLink" en de stembediening omvat meer dan 90% van de functies, waaronder navigatie, airconditioning, ramen en muziek.


Vermogen en brandstofefficiëntie: meerdere versies voor alle scenario's, efficiënter en krachtiger
De Corolla 2026 biedt twee aandrijflijnopties voor alle scenario's, van dagelijks woon-werkverkeer tot lange- ritten, waarbij Toyota's vijfde- generatie THS-hybridetechnologie wordt voortgezet met aanzienlijke verbeteringen in de brandstofefficiëntie:
Brandstofgemak: de benzineversie heeft een brandstoftank van 50 liter (47 liter voor de 1,5 liter motor), zonder dat extern opladen nodig is. De hybride versie vereist ook geen extern opladen, omdat hij afhankelijk is van de motor en energieterugwinning om het batterijniveau op peil te houden, waardoor er geen extra oplaadplannen nodig zijn.
Chassisafstemming:Alle varianten worden geleverd met "MacPherson-voorwielophanging en dubbele wishbone-achterwielophanging", geoptimaliseerde schokdemperdemping voor verschillende wegomstandigheden, waardoor de carrosseriebewegingen over verkeersdrempels aanzienlijk worden verminderd in vergelijking met het vorige model.
Slimme veiligheid:Standaard op alle modellen, geen concessies aan de veiligheid
De Corolla uit 2026 zet Toyota's 'veiligheid eerst'-filosofie voort, met het intelligente rijassistentiesysteem Toyota Safety Sense (TSS 3.0) standaard op alle varianten. De carrosseriestijfheid en de passieve veiligheidsvoorzieningen van de auto zijn ook verbeterd:
Intelligente rijhulpfuncties:Inclusief ACC voor het volledige-snelheidsbereik (0-180 km/u), Lane Centering Control (LCC), Pre-Collision System (PCS) en Intelligent Parking Assistance (op hogere trims). Het systeem helpt nieuwe bestuurders nauwkeuriger te parkeren, waardoor het risico op schrapen wordt verminderd.
Veiligheidsvoorzieningen: Alle modellen worden geleverd met 8 airbags, waaronder knie-airbags en zijgordijnairbags. De carrosserie maakt gebruik van de "TNGA-structuur met hoge- hoge stijfheid", waarbij meer dan 50% van de kritieke gebieden is gemaakt van ultra-staal met hoge sterkte, een verbetering ten opzichte van het vorige model. Het batterijpakket van de hybride versie is uitgerust met "vloeistofkoeling en anti-botsingsbescherming", en doorstaat tests bij lage- temperatuurbestendigheid en diepe- onderdompeling in water om te voldoen aan de hoogste veiligheidsnormen in de industrie.


Toyota Corolla 2026 pecs
| Parameters | 2026 Toyota Corolla 1.2T Pioneer-editie | 2026 Toyota Corolla 1.2T Elite-editie | 2026 Toyota Corolla 1.8L hybride Pioneer-editie | 2026 Toyota Corolla 1.8L hybride Elite-editie | 2026 Toyota Corolla 1.8L hybride vlaggenschipeditie | 2026 Toyota Corolla 2.0L benzine Elite-editie |
| Officiële richtprijs () | $17,823 | $18,658 | $19,633 | $20,468 | $21,721 | $22,139 |
| Fabrikanten | FAW Toyota | FAW Toyota | FAW Toyota | FAW Toyota | FAW Toyota | FAW Toyota |
| niveau | compacte auto | compacte auto | compacte auto | compacte auto | compacte auto | compacte auto |
| Energietype | benzine | benzine | Hybride | Hybride | Hybride | benzine |
| Milieunormen | Nationaal VI | Nationaal VI | Nationaal VI | Nationaal VI | Nationaal VI | Nationaal VI |
| Lanceringsdatum | 2025.12 | 2025.12 | 2025.12 | 2025.12 | 2025.12 | 2025.12 |
| Maximaal vermogen (kW) | 85 | 85 | 101 | 101 | 101 | 126 |
| Maximaal koppel (N・m) | 185 | 185 | - | - | - | 205 |
| versnellingsbak | CVT (continu variabele transmissie) (simuleert 10 versnellingen) | CVT (continu variabele transmissie) (simuleert 10 versnellingen) | E-CVT continu variabele transmissie | E-CVT continu variabele transmissie | E-CVT continu variabele transmissie | CVT (continu variabele transmissie) (simuleert 10 versnellingen) |
| Lichaamsstructuur | 4-deurs sedan met 5 zitplaatsen | 4-deurs sedan met 5 zitplaatsen | 4-deurs sedan met 5 zitplaatsen | 4-deurs sedan met 5 zitplaatsen | 4-deurs sedan met 5 zitplaatsen | 4-deurs sedan met 5 zitplaatsen |
| motor | 1.2T 116 pk L4 | 1.2T 116 pk L4 | 1.8L 98 pk L4 | 1.8L 98 pk L4 | 1.8L 98 pk L4 | 2.0L 171 pk L4 |
| Elektromotor (Ps) | - | - | 95 | 95 | 95 | - |
| langeBreedteHoogte (mm) | 4635*1780*1455 | 4635*1780*1455 | 4710*1780*1435 | 4710*1780*1435 | 4710*1780*1435 | 4710*1780*1435 |
| Maximale snelheid (km/u) | 180 | 180 | 160 | 160 | 160 | 180 |
| WLTC gecombineerd brandstofverbruik (l/100 km) | 6.09 | 6.13 | 4.13 | 4.17 | 4.45 | 6.08 |
| Garantie op gehele voertuig | ●Drie jaar of 100.000 kilometer | ●Drie jaar of 100.000 kilometer | ●Drie jaar of 100.000 kilometer | ●Drie jaar of 100.000 kilometer | ●Drie jaar of 100.000 kilometer | ●Drie jaar of 100.000 kilometer |
| Leeggewicht (kg) | 1335 | 1340 | 1380 | 1390 | 1405 | 1390 |
| Maximaal draagvermogen (kg) | 1770 | 1770 | 1845 | 1845 | 1845 | 1820 |
| Lengte (mm) | 4635 | 4635 | 4710 | 4710 | 4710 | 4710 |
| Breedte (mm) | 1780 | 1780 | 1780 | 1780 | 1780 | 1780 |
| Hoogte (mm) | 1455 | 1455 | 1435 | 1435 | 1435 | 1435 |
| Wielbasis (mm) | 2700 | 2700 | 2750 | 2750 | 2750 | 2750 |
| Spoorbreedte voor (mm) | 1527 | 1527 | 1531 | 1531 | 1531 | 1531 |
| Spoorbreedte achter (mm) | 1526 | 1526 | 1535 | 1535 | 1535 | 1535 |
| Benaderingshoek (graad) | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 |
| Vertrekhoek (graad) | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
| Minimale draaicirkel (m) | 5.2 | 5.2 | 5.4 | 5.4 | 5.6 | 5.6 |
| Motortype | - | - | Permanente magneet/synchroon | Permanente magneet/synchroon | Permanente magneet/synchroon | - |
| Totaal vermogen elektromotoren (kW) | - | - | 70 | 70 | 70 | - |
| Totaal aantal pk's van elektromotoren (Ps) | - | - | 95 | 95 | 95 | - |
| Totaal koppel van de elektromotor (N・m) | - | - | 185 | 185 | 185 | - |
| Maximaal vermogen van de voormotor (kW) | - | - | 70 | 70 | 70 | - |
| Maximaal koppel van de voorste motor (N・m) | - | - | 185 | 185 | 185 | - |
| Systeem totaal vermogen (kW) | - | - | 101 | 101 | 101 | - |
| Totaal systeemvermogen (Ps) | - | - | 137 | 137 | 137 | - |
| Aantal aandrijfmotoren | - | - | enkele motor | enkele motor | enkele motor | - |
| Motorindeling | - | - | Voorkant | Voorkant | Voorkant | - |
| Garantie op de drie elektrische systemen | - | - | ●Acht jaar of 200.000 kilometer | ●Acht jaar of 200.000 kilometer | ●Acht jaar of 200.000 kilometer | - |
| Batterijtype | - | - | ●Lithium-nikkel-kobalt-mangaanoxidebatterij | ●Lithium-nikkel-kobalt-mangaanoxidebatterij | ●Lithium-nikkel-kobalt-mangaanoxidebatterij | - |
| Merken batterijcellen | - | - | ● BYD | ● BYD | ● BYD | - |
| afkorting versnellingsbak | CVT (continu variabele transmissie) (simuleert 10 versnellingen) | CVT (continu variabele transmissie) (simuleert 10 versnellingen) | E-CVT continu variabele transmissie | E-CVT continu variabele transmissie | E-CVT continu variabele transmissie | CVT (continu variabele transmissie) (simuleert 10 versnellingen) |
| Aantal versnellingen | 10 | 10 | Continu variabele transmissie | Continu variabele transmissie | Continu variabele transmissie | 10 |
| Transmissietype | Continu variabele transmissie (CVT) | Continu variabele transmissie (CVT) | Elektronische continu variabele transmissie (E-CVT) | Elektronische continu variabele transmissie (E-CVT) | Elektronische continu variabele transmissie (E-CVT) | Continu variabele transmissie (CVT) |
| rijmethode | ●Voor-motor, voor-wielaandrijving | ●Voor-motor, voor-wielaandrijving | ●Voor-motor, voor-wielaandrijving | ●Voor-motor, voor-wielaandrijving | ●Voor-motor, voor-wielaandrijving | ●Voor-motor, voor-wielaandrijving |
| Type voorvering | ● MacPherson onafhankelijke vering | ● MacPherson onafhankelijke vering | ● MacPherson onafhankelijke vering | ● MacPherson onafhankelijke vering | ● MacPherson onafhankelijke vering | ● MacPherson onafhankelijke vering |
| Type achtervering | ● Onafhankelijke ophanging met dubbele draagarmen | ● Onafhankelijke ophanging met dubbele draagarmen | ● Onafhankelijke ophanging met dubbele draagarmen | ● Onafhankelijke ophanging met dubbele draagarmen | ● Onafhankelijke ophanging met dubbele draagarmen | ● Onafhankelijke ophanging met dubbele draagarmen |
| Type hulp | ●Elektrische ondersteuning | ●Elektrische ondersteuning | ●Elektrische ondersteuning | ●Elektrische ondersteuning | ●Elektrische ondersteuning | ●Elektrische ondersteuning |
| Carrosseriestructuur van het voertuig | Draagkracht- | Draagkracht- | Draagkracht- | Draagkracht- | Draagkracht- | Draagkracht- |
| Type voorrem | ● Ventilatieschijf | ● Ventilatieschijf | ● Ventilatieschijf | ● Ventilatieschijf | ● Ventilatieschijf | ● Ventilatieschijf |
| Type achterrem | ●Schijftype | ●Schijftype | ●Schijftype | ●Schijftype | ●Schijftype | ●Schijftype |
| Type parkeerrem | ●Elektronische parkeerrem | ●Elektronische parkeerrem | ●Elektronische parkeerrem | ●Elektronische parkeerrem | ●Elektronische parkeerrem | ●Elektronische parkeerrem |
| Specificaties voorbanden | ●195/65 R15 | ●205/55 R16 | ●195/65 R15 |
Veelgestelde vragen:
Vraag 1: Hoe verhoudt de ruimte van de Corolla uit 2026 zich tot die van het vorige model? Kunnen er drie volwassenen achterin passen?
A1: De verlengde wielbasis heeft de beenruimte achterin vergroot tot 920 mm, waardoor er voldoende ruimte is voor passagiers van 180 cm, met een kleine centrale tunnel, waardoor de auto comfortabel is voor drie volwassenen. Vergeleken met deToyota CamryHoewel de Corolla een compacte sedan is, komt hij dankzij de wielbasis van 2750 mm dichtbijmiddelgrote sedan- ruimte achteraan. De Corolla is wendbaarder dan de grotere RAV4 of Corolla Cross, waardoor hij een betere optie is voor stedelijke gebruikers die prioriteit geven aan passagierscomfort.
Vraag 2: Zijn er verschillen in het exterieurontwerp tussen de modellen uit 2026 en 2025? Wat zijn de belangrijkste verschillen tussen de Sport- en Luxury-versies?
A2: De Corolla uit 2026 heeft een nieuwe voorkant met een hamerkop, ter vervanging van de traditionele grille van het vorige model. De Sport-versie heeft een gerookte honingraatgrille, terwijl de Luxury-versie een chromen-grille met accenten heeft. Het ontwerp is jonger en aerodynamischer, waardoor de brandstofefficiëntie wordt verbeterd.
Vermogen en brandstofefficiëntie
Vraag 3: Wat is de brandstofefficiëntie van de Corolla 2026? Hoe verhoudt dit zich tot het 2025-model?
A3: De betrouwbaarheid van de Corolla wordt wereldwijd algemeen erkend. Met regelmatig onderhoud kan de Corolla gemakkelijk meer dan 300.000 kilometer rijden zonder grote reparaties, waarbij de verkoopwaarde hoog blijft. Zelfs vergeleken met de RAV4 uit 2024 is de inruilwaarde van de Corolla in de loop van de tijd voordeliger.
Vraag 4: Is de 2.0L-versie te krachtig? Is het geschikt voor nieuwe bestuurders? Hoe presteert hij op het gebied van brandstofefficiëntie bij uitsluitend elektrische werking-?
A4: De 2.0L-motor biedt voldoende vermogen, maar de CVT-transmissie zorgt voor een soepele acceleratie zonder schokken. Met TSS 3.0 kunnen nieuwe stuurprogramma's er gemakkelijk mee overweg. In de stad blijft het brandstof-efficiënt, en dehybride versieheeft geen last van "angst voor alleen elektrisch{0}} de actieradius", terwijl hij een uitstekend brandstofverbruik behoudt, zelfs in de alleen-elektrische- modus.
Intelligent en veiligheid
Vraag 5: Kan het TSS 3.0-systeem worden gebruikt in stedelijke omgevingen? Hoe nauwkeurig is de herkenning ervan?
A5: Het TSS 3.0-systeem werkt zowel op snelwegen als in stedelijke gebieden en herkent snijwonden- in voertuigen, voetgangers en elektrische voertuigen. Het zal preventief waarschuwen en remmen wanneer dat nodig is. Met meer dan 100 miljard kilometer aan slimme rijgegevenstraining is de herkenningsnauwkeurigheid hoog.
Vraag 6: Hoe schakel je het onderhoudslampje op de Toyota Corolla uit? Zijn de onderhoudskosten hoog?
A6: Om het onderhoudslampje uit te schakelen: ① Zet het contact op "ON" zonder de motor te starten; ② Druk op de knop "INFO" op het stuur en zoek de optie "Onderhoudsherinnering"; ③ Houd de knop "OK" 5 seconden ingedrukt totdat het licht opnieuw wordt ingesteld. De onderhoudskosten van de Corolla zijn erg laag, waarbij het jaarlijkse onderhoud doorgaans 800 tot 1200 yuan kost, aanzienlijk minder dan bij de Camry.
Aankoop en voordelen
Vraag 7: Hoe lang gaat een Toyota Corolla mee?
A7: De duurzaamheid van de Corolla is wereld-beroemd. Met regelmatig onderhoud kan de auto gemakkelijk meer dan 300.000 kilometer meegaan zonder grote reparaties, en sommige eigenaren melden dat ze meer dan 400.000 kilometer kunnen rijden. Hij heeft een van de beste inruilwaarden in de categorie compacte sedans.
Vraag 8: Kan ik de carrosseriekleur en configuratie aanpassen? Wat zijn de belangrijkste verschillen in brandstofefficiëntie tussen de modellen van 2026 en 2025?
A8: Ja. Klanten kunnen hun voertuig personaliseren met een reeks opties, waaronder exterieurkleuren, wielen en een schuifdak. Aangepaste voertuigen hebben doorgaans een levertijd van ongeveer 30 dagen.
Vergeleken met het model uit 2025 (de Toyota Corolla 2025 sedan heeft een kilometerstand), bereikt de Corolla uit 2026 een verbeterd brandstofverbruik door motoroptimalisatie en verminderde luchtweerstand. Het brandstofverbruik is bij de benzineversies verder verlaagd, terwijl ook de hybride (Dual Engine) modellen merkbare winsten opleveren.
Op basis van een jaarlijkse rijafstand van 20.000 km kan het model uit 2026 elk jaar een aanzienlijke hoeveelheid brandstof besparen en zelfs beter presteren dan deToyota Corolla Hybrid SE uit 2024, wat al een brandstofbesparing oplevert van 40–60 liter per jaar. Als gevolg hiervan biedt de Corolla uit 2026 een duidelijk eigendomsvoordeel op de lange- termijn.
V. Onderzoek en proefrit
De Toyota Corolla 2026 levert een zorgeloze rijervaring voor gezinnen en dagelijkse pendelaars door de combinatie van wereldwijd bewezen betrouwbaarheid met meer dan 50 miljoen verkochte exemplaren, toonaangevende brandstofefficiëntie in zijn klasse (Toyota Corolla mpg) en een standaard Toyota Safety Sense (TSS 3.0) intelligent veiligheidssysteem voor het hele assortiment.
Of u nu prioriteit geeft aan een laag brandstofverbruik (efficiënter dan de beste benzinevoertuigen van Toyota), praktische binnenruimte (een comfortabelere achterbank dan de RAV4 uit 2024), waarde-gerichte vergelijkingen (meer waarde dan de Camry en uitgebreidere functies dan de Corolla Hybrid SE uit 2024), of duurzaamheid- op lange termijn (ongeveer 5% hogere verkoopwaarde dan het segmentgemiddelde), de Corolla uit 2026 biedt een goed- afgeronde en bevredigend antwoord.
Voor meer informatie over gedetailleerde specificaties, lokale promoties, richtlijnen voor het resetten van onderhoudslampjes (hoe schakel je het onderhoudslampje uit op een Toyota Corolla) of om een proefrit te plannen,Neem gerust contact met ons op.
Populaire tags: Toyota Corolla 2026, China Toyota Corolla 2026 leveranciers

